Справу щодо Омеляна скерували до суду

9 Листопада 2020, 11:34

Детективи Національного антикорупційного бюро закінчили досудове розслідування щодо ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна. Про це йдеться в повідомленні НАБУ в понеділок, 9 листопада.

 

Зазначається, що 6 листопада обвинувальний акт скеровано до суду.

 

Омелян підозрюється у скоєнні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн. Його дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 211 (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) КК України.

 

Слідство встановило: колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів – адміністративний – є прибутковою частиною державного бюджету, тому змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр. Відтак, рішення колишнього міністра про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до держбюджету в 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.

 

25 червня 2020 року Вищий антикорупційний суд обрав Омеляну запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. 14 серпня детективи НАБУ завершили розслідування щодо Омеляна.

 

Це – друге розслідування щодо Омеляна. Інша справа щодо незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації (ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 ККУ) скерована до суду у лютому 2019 року. Однак, у липні 2020 року провадження закрили у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до відповідальності.