Справу прикордонника Колмогорова передадуть на розгляд до Маріуполя

6 Листопада 2017, 19:39

Обвинувальний акт стосовно прикордонника Сергія Колмогорова буде скеровано до суду першої інстанції Маріуполя. Про це повідомив начальник слідчого управління ГПУ Віталій Панченко.

“Після скасування рішення першої інстанції і апеляційної інстанції обвинувальний акт буде скеровано до суду першої інстанції у Маріуполі”, – сказав Панченко.

На запитання, чи будуть у суді для Колмогорова просити тримання під вартою, Панченко зазначив, що рішення про міру запобіжного заходу визначатиметься під час підтримання публічного обвинувачення “за наявності окремих ризиків, які підтверджуватимуться зібраними доказами, і після отримання рішення касаційної інстанції у повному обсязі”.

Як повідомлялося, 6 листопада Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалив рішення відправити справу Колмогорова на повторний розгляд у суді першої інстанції. Суд також постановив звільнити Колмогорова з-під варти.

Нагадаємо, як повідомили в ДПСУ, старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров, який неодноразово виконував бойові завдання у зоні проведення АТО, 9 вересня 2014 року чергував на блокпосту в районі Маріуполя. Під час несення служби військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали, а потім попрямував у бік блокпоста.

На вимогу зупинитися для перевірки документів водій лише натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив. Попереджувальні постріли не зупинили порушника, швидкість транспортного засобу лише збільшилась.  Після цього був відкритий вогонь на ураження. Пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Пізніше, після кількох допитів, він виїхав до Росії.

Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ять осіб. Але цивільний суд Маріуполя засудив лише прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок у силі.