Справу екс-глави Мін’юсту Лавриновича передали до суду

7 Жовтня 2016, 14:37

Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України Оленксандра Лавриновича. Про це сказано у повідомленні на сайті ГПУ.

Також до суду передали справу щодо його заступника та директора Департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності – головного бухгалтера Міністерства юстиції України​.

Їх обвинувачують у розтраті бюджетних коштів на загальну суму 8,5 млн грн (на той час 1,1 млн дол США) через закупівлю Міністерством юстиції України послуг юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLР and Affiliates (США) під виглядом необхідності отримання правової допомоги при підготовці до розгляду справи «Тимошенко проти України» в Європейському суді з прав людини.

Раніше Генеральна прокуратура України завершила розслідування кримінального провадження щодо Лавриновича. Йому вручили повідомлення про підозру.

Нагадаємо, ГПУ оголосила підозру Олександру Лавриновичу ще в липні 2015 року за ч. 5 ст. 191. Він підозрюється в тому, що після закінчення терміну для надання доказів у справі Юлії Тимошенко, діючи в інтересах екс-президента Віктора Януковича, за державні кошти придбав послуги іноземної юридичної компанії на суму 8,5 млн грн.

Кримінальне провадження щодо Олександра Лавриновича відкрили у травні 2014 року. Тоді ж було відкрите кримінальне провадження щодо іншого екс-міністра юстиції Олени Лукаш за тією ж статтею.

Як відомо, 11 жовтня 2011 року Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році та засудив її до 7 років ув’язнення без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.