Справа заволодіння майном Нацгвардії. САП оголосила нові підозри

1 Грудня 2020, 15:14

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 30 листопада та 1 грудня повідомила про підозру заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ) та у вчиненні нових злочинів – екснардепу, колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ТОВ «Укрбуд Девелопмент», Про це 1 грудня поінформувала САП.

 

Так, за наявними даними, в рамках розслідування Нацполіцією справи заволодіння майном Нацгвардії для встановлення реальної вартості об’єктів нерухомості в житлових комплексах на Печерську та на околиці Києва, які були предметом обміну між Нацгвардією та забудовником, було призначено судову оціночно-будівельну експертизу.

 

«Проте з’ясувалося, що колишній народний депутат у змові з колишнім посадовцем державної компанії «Укрбуд» домовився із заступником директора ДНДЕКЦ про внесення недостовірних даних до вищевказаної експертизи. Так за «винагороду» у вигляді машиномісця ринковою вартістю 250 тис. гривень, заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив ринкову вартість житлового комплексу у більше ніж 11 разів – з 81 млн гривень до 7 млн гривень», –  ідеться в повідомленні.

 

На сьогодні дії заступника директора ДНДЕКЦ кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України – тобто одержання неправомірної вигоди.

 

Колишньому нардепу додатково інкриміновано надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта – ч. 3 ст. 369 КК України. Слідство триває.

 

Разом з тим, нагадали в САП, наразі триває ознайомлення з матеріалами справи восьми підозрюваних у справі щодо заволодіння майном Нацгвардії. Серед підозрюваних – колишній нардеп та екскомандувач Національної гвардії України, топ-менеджмент найбільшої будівельної компанії України та колишній високопосадовець ЗСУ.

 

Підозрюваним інкримінується вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191, 368, 369, 209, 358 КК України.

 

Сума встановлених у провадженні збитків перевищує 81 млн гривень.

 

Після ознайомлення стороною захисту та потерпілим з матеріалами досудового розслідування, обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду.

 

Нагадаємо, 4 травня 20020 року НАБУ повідомило про нові підозри у справі заволодіння майном Нацгвардії. Слідство встановило, що у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць. Але згодом, у 2016-2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.