Справа застосування сили до Тимошенко: Екс-працівника Качанівської колонії судитимуть заочно

14 Червня 2016, 07:07

Червонозаводський райсуд Харкова задовольнив клопотання прокурора про проведення спеціального судового провадження стосовно екс-працівника Качанівської виправної колонії Євгена Зимогляда, підозрюваного в застосуванні сили до лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко під час її примусового транспортування в ЦКЛ №5. Про це йдеться в ухвалі судді Світлани Ариничевої, опублікованій на сайті єдиного держреєстру судових рішень.

"Здійснювати спеціальне судове провадження у кримінальному провадженні… за звинуваченням … у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК. У зв'язку з неявкою обвинуваченого на підготовче судове засідання, проведення такого відкласти на 01.07.2016 року о 12:00, викликавши прокурора, представника потерпілої, захисника ", – йдеться в тексті.

Документ також пропонує опублікувати повістку про виклик обвинуваченого в газеті "Урядовий кур'єр" та надіслати її за останнім відомим місцем проживання і місцем реєстрації обвинуваченого.

У мотивувальній частині ухвали зазначено, що своє клопотання прокурор мотивував тим, що обвинувачений переховується від органів слідства і суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності і оголошений в міжнародний розшук.

Захисник обвинуваченого заперечувала проти задоволення клопотання, посилаючись на відсутність з її точки зору, достатніх доказів того, що її підзахисний перебуває за межами України.

Як повідомлялося, 20 травня на сайті прокуратури Харківської області було опубліковано оголошення про виклик Зимогляда на допит.

Як відомо, Тимошенко заявила, що її побили під час перевезення з Качанівської колонії в ЦКЛ «Укрзалізниці» 20 квітня 2012 року. З відповідною заявою вона звернулася до прокуратури Харківської області. Згодом прокурор Геннадій Тюрін пояснив, що після перевірки факти, викладені в її заяві про фізичний вплив під час переведення з колонії до лікарні, не підтвердились, тому в порушенні кримінальної справи було відмовлено.

25 квітня на той момент омбутсмен Ніна Карпачова після зустрічі з Тимошенко підтвердила наявність тілесних ушкоджень в екс-прем'єра, про що йшлося в її експертному висновку. Крім цього, вона продемонстувала фото гематом екс-прем'єра. Однак, Генпрокуратура обвинуватила Карпачову в підробці висновку.

7 листопада 2014 року першому заступнику начальника Качанівської колонії Андрію Коваленку та заступнику начальника колонії Андрію Парамею було оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень). Стосовно них обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Проте 13 листопада 2014 року Апеляційний суд області, розглянувши скарги сторони захисту, змінив запобіжний захід Парамею на домашній арешт. Він також був відсторонений від займаної посади. У грудні 2014 році справу стосовно них було передано до Київського райсуду Харкова. Матеріали по ще одному підозрюваному – Євгену Зимогляду – були виділені в окреме провадження, а він сам оголошений у розшук.

У жовтні 2015 року обох обвинувачених визнали винними в перевищенні повноважень. Коваленко був засуджений до реального терміну покарання –  трьох років позбавлення волі, а Парамей – до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном і штрафу 8,5 тис. грн. Крім того, вони обидва були позбавлені права обіймати посади в правоохоронних органах строком на три роки і позбавлені спеціальних звань.