Справа викликає глибоке занепокоєння. Британія відреагувала на вирок Умерову

28 Вересня 2017, 09:15

Вирок лідеру кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову є черговим свідченням систематичного переслідування Росією людей, які виступають проти незаконної анексії Криму. Про це йдеться у заяві посольства Великої Британії в Україні

"Цей випадок підтверджує подальше погіршення ситуації з дотриманням прав людини в Криму, яке почалося ще в 2014 році після анексії Кримського півострова", – йдеться у повідомленні.

У посольстві також підкреслили, що з самого початку справа Умерова, включно з його утриманням у психіатричному відділенні в 2016 році, не відповідало жодним міжнародним стандартам.

Про це також йдеться в останній доповіді про порушення прав людини в Криму Управління Верховного комісара ООН з прав людини, який був оприлюднений 25 вересня.

«Ми не визнаємо і ніколи не будемо визнавати незаконну анексію Криму Росією. РФ повинна повернути Крим Україні і негайно звільнити всіх затриманих і ув'язнених в зв'язку з їх незгодою з діями російської влади на Кримському півострові», – наголошується в заяві.

Нагадаємо, 27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський суд оголосив вирок одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову у вигляді двох років колонії-поселення. Міністерство закордонних справ України висловило протест та засудило вирок Умерову.

Згодом президент України Петро Порошенко назвав ганебним вирок підконтрольного Кремлю суду щодо справи одного з лідерів кримськотатарського національного руху.