Наступного тижня видавництво Vivat подасть апеляцію на рішення суду, яким заборонено згадувати політика Віктора Медведчука у книжці «Справа Василя Стуса». Про це «Радіо Свобода» повідомили у видавництві в середу, 11 листопада.
«Готуємо. Наступного тижня подамо апеляцію. У нас є термін до 28 листопада. Усе в роботі», – розповіли у видавництві.
Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов народного депутата Віктора Медведчука проти історика Вахтанга Кіпіані – автора книжки «Справа Василя Стуса», – видавництва Vivat та книжкової фабрики «Юнісофт».
У цій книжці йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса.
На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.
Медведчук вимагав заборонити видання й розповсюдження книжки «у будь-який спосіб на будь-якій території».
Дарницький районний суд визнав «недостовірною і такою, що порушує особисті немайнові права Віктора Медведчука на повагу до честі й гідності, недоторканності й ділової репутації» інформацію, поширену в кількох розділах книжки. Суд зобов’язав Кіпіані і видавництво видалити з розділів інформацію про особу Медведчука. Також, суд заборонив Кіпіані і Vivat використовувати і поширювати в ЗМІ інформацію, яка міститься в цих розділах і «надає можливість ідентифікувати Віктора Медведчука як персонажа, дійової особи без його згоди».
Крім того, суд заборонив Кіпіані і Vivat розповсюджувати надрукований тираж і подальше тиражування до усунення «порушення особистого немайнового права Медведчука».
Згідно з рішенням, з книжки мають бути видалені фрази:
- «… чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»
- «…Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»
- «… він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…»
- «…розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) — призначений державою адвокат Медведчук»
- «…шістка комуністичної системи Медведчук…»
- «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».
- Тим не менш, фразу «… син поліцая…» суд дозволив залишити.
В Офісі президента зазначили, що здивовані деякими формулюваннями у рішенні, хоча не ставлять під сумнів незалежність судової гілки влади. Так, в Офісі вважають дивним визначення позивача Медведчука як «персонажа (дійової особи) твору», оскільки більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи.