Справа Сущенка надійшла до Верховного суду РФ

6 Серпня 2018, 16:17
Справа незаконно засудженого в Росії українського журналіста Романа Сущенка надійшла до Верховного суду РФ. Про це повідомив громадський захисник журналіста Марк Фейгін у Facebook.
 
 
За його словами, справу повинні розглянути протягом 45 днів.

 

"Справа українського журналіста Романа Сущенка надійшла до Верховного суду РФ. Згідно з КПК його мають розглянути протягом 45 днів", – зауважи він.

 

Крім того, Фейгін зазначає, що  вже у вересні має відбутися апеляційний розгляд за його скаргою на вирок Московського міського суду, який визнав Сущенка винним і призначив покарання 12 років позбавлення волі за ст. 276 ПК (шпигунство).

 

 
Нагадаємо, 26 червня Уповноваженому Верховної ради України з прав людини Людмилі Денісовій відмовили у зустрічі із українським політв'язнем Романом Сущенком. 

 

4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку – він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  Згодом Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через незаконний вирок українському журналісту Роману Сущенку. 

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.