Тимчасова слідча комісія Верховної Ради щодо справи Гандзюк та інших нападів на активістів заявляє про президентсько-прокурорське свавілля у справі активіста Сергія Стерненка та спробу нападу на нього в Одесі. ТСК вимагає передати справу проти Стерненка на розгляд до Києва. Про це йдеться у відкритій заяві ТСК, яку проголисила нардепка Соломія Бобровська 2 вересня у Верховній Раді.
"Вважаємо, що Офіс генпрокурора свідомо чи несвідомио спраяє подальшій політизації цієї справи, створюючи сприятливі умови для реалізації політичного замовлення. Перенесення Верховним судом розгляду щодо справи Стерненка до Одеси з Києва є вигідним для замовлення нападів на Сергія Стерненка, до яких ймовірно можуть бути причетні посадовці місцевої влади. Спроби нападів на Сергія Стерненка продовжуються здійснюватися навіть під будівлею суду. Фактично своїми діями Верховний суд та Офіс генпрокурара наражає на небезпеку і сприяють упередженому розгляду справи суддями, на яких імовірно мають вплив замовники нападів. Закликаємо Верховний суд та Офіс генпрокурора припинити свавілля у справі Сергія Стерненка і повернути розгляд справи в Київ", – наголосили у ТСК.
Нагадаємо, що 25 вересня Верховний суд відмовив активісту Сергію Стерненку у задоволенні клопотання про зміну підсудності та визначив, що справа буде слухатись у Приморському суді Одеси. Під час першого судового засідання в Одесі 31 серпня на активіста Сергія Стерненка напали під Приморським судом. Двоє хлопців намагалися облити його невідомою речовиною з пляшки. Адвокати активіста Сергія Стерненка подали заяву про злочин за спробу четвертого нападу на свого підзахисного.
Зазначимо, що Стерненка підозрюють у скоєнні умисного вбивства. 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.
Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня.
18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника. 11 червня йому в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.
15 червня Шевченківський райсуд Києва відправив його під домашній арешт до 13 серпня. Водночас, 7 серпня Стерненку обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 21 вересня.