Справа Стерненка. Екс-прокурор у справі говорить, що проект підозри був з порушеннями

15 Червня 2020, 13:40

Екс-прокурор у справі одеського активіста Сергія Стерненка – Андрій Радіонов – повідомив, що попередній проект підозри Стерненку був оформлений з порушеннями. Про це він заявив під час допиту у Шевченківському райсуді Києва, передає кореспондент Тижня у понеділок, 15 червня.

                                      

«У нас у Генпрокуратурі відбувалася реорганізація і зміна посад. Проект підозри Стерненку (від травня – Ред.) був адресований мені як керівнику групи прокурорів у справі. Але на той момент я ще був поза штатом і обіймав посаду, аналогічну колишній. Водночас були прокурори, які вже обіймали нові посади, як-от Бозовуляк (слідчий прокурор Микола Бозовуляк – Ред.). І в проекті підозри зазначалася нова посада – але без прізвища. Як я знав, була попередня згода Бозовуляка, що підозра буде погоджена. Я був старшим групи прокурорів, але лист фактично адресували Бозовуляку – людині, яка ще не була старшою у групі, тобто йдеться про втручання у нашу діяльність», – йдеться в повідомленні.

 

Повідомляється, що наразі в суді оголошена перерва, оскільки адвокати мають показати низку відео, зокрема стрім Стерненка.

 

Зазначимо: 15 червня у Шевченківському райсуді Стерненку обирають запобіжний захід.

 

Нагадаємо, 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника. 11 червня йому в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.