Справа Стерненка. Близько 50 людей намагаються силою зайти в приміщення суду

12 Червня 2020, 15:21

Близько 50 людей намагаються силою зайти в приміщення Шевченківського суду, де обирають запобіжний захід активісту Сергію Стерненку. Про це 12 червня повідомив журналіст Тиждень.ua.

 

Активісти з криками "Пропускай!" почали прориватися через рамки металошукачів. 

 
Їх заблокувала Служба судової охорони. Вібувається штурханина. Протестувальники вимагають пустити їх на відкрите судове засідання по справі Стерненка.

Водночас Служба судової охорони заявляє, що не зробить цього, оскільки є карантинні обмеження.

 

Нагадаємо, 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації "Небайдужі" Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка в інтерв’ю журналістам «Української правди» заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника.

 

11 червня Стерненку в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.