Апеляційний суд Амстердама оголосив перерву у слуханнях справи «скіфського золота», оскільки судді стало зле. Про це повідомив «Укрінформ» у середу, 2 вересня.
Перерву оголошено на годину. Слухання мають продовжитися о 14:00, за місцевим часом.
Зауважимо: 2 вересня Апеляційний суд Амстердама розпочав слухання за клопотанням України щодо відведення судді у справі «скіфського золота». Раніше суд у Гаазі відхилив клопотання щодо відводу судді.
Нагадаємо, справа стосується музейної колекції «Крим. Золотий острів у Чорному морі». Мова йде про повернення до України скіфського золота, яке було відправлене з кримських музеїв на виставку в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі ще до анексії півострова Росією. Виставка тривала з 7 лютого по 31 серпня 2014 року, однак через анексію не змогла повернутися в кримські музеї.
14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення, за яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернута Україні. Суд постановив, що Крим не є суверенною країною і тому не може претендувати на скарби як культурну спадщину. Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції в музеї Амстердама, а музеї Криму повинні виплатити Україні та музею Амстердама 2,8 тисяч євро як відшкодування витрат.
Своєю чергою, у 2017 році стало відомо, що музеї окупованого Росією Криму розпочали процес оскарження рішення окружного суду Амстердама щодо повернення колекції Україні.
Зараз справа знаходиться на розгляді Апеляційного суду Амстердама.
У вересні 2019 року Україна попросила про відвід головуючого судді. Мін’юсту стало відомо про обставини, що можуть свідчити про упередженість судді. Він протягом декількох років здійснював представництво інтересів російської компанії «Промнефтьстрой» у справі проти ВАТ «НК «ЮКОС », а тому фактично захищав інтереси Росії як основного інтересанта у вирішенні справи на користь «Промнефтьстрой». Крім того, представництво інтересів «Промнефтьстрой» він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв.
У жовтні колишній міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський сказав, що в України є високі шанси виграти справу.