Справа Шеремета. Захист ветерана АТО Антоненка також оголосив відвід судді

13 Грудня 2019, 17:57

Печерський райсуд Києва почав засідання з обрання запобіжного заходу ветерану АТО Андрію Антоненку. Про це 13 грудня повідомляє Укрінформ.

 

Захист Антоненка оголосив відвід судді Сергію Вовку. За словами захисника, зокрема, “існує обґрунтована підстава вважати, що, на жаль, слідчий суддя є упередженим”.

 

Антоненко підтримав це клопотання захисту.

 

Суддя Вовк поінформував, що розгляд клопотання з обрання запобіжного заходу Антоненку відкладається, оскільки невідомо, хто буде наступний суддя, і що згодом працівник суду повідомить про наступне засідання з цього приводу — щодо вирішення заяви про відвід слідчого судді Вовка.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві. Він загинув у результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, окрім Кузьменко, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

У зв’язку з цією справою поліція провела обшуки також у подружжя волонтерів Євгена та Наталії Акастьолових. Євген Акастьолов під час Революції Гідності був заступником командира Першої сотні. Наталя допомагає пораненим бійцям у шпиталях.

 

13 грудня  Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Яну Дугарь. Водночас захист волонтерки Юлії Кузьменко заявив про відвід судді Печерського районного суду Києва Сергія Вовка. Вовк у відповідь взяв самовідвід.