Справа Шеремета. З’явилося відео, як Кузьменко проходить слідчий експеримент

Акценти
3 Січня 2020, 13:48

У ніч з 2 на 3 січня у Києві на вулицях Івана Франка та В'ячеслава Липинського проводили слідчий експеримент у справі вбивства журналіста Павла Шеремета за участі підозрюваної волонтерки Юлії Кузьменко. Відео експерименту оприлюднили у "Радіо Свобода"

 

Адвокат підозрюваної Владислав Добош та власник юридичної компанії "Міллер" Масі Найєм заявили, що поліцейські проводили експеримент з порушенням норм Кримінального процесуального кодексу.

 

 

Нагадаємо, Апеляційний суд Києва 24 грудня відхилив апеляцію захисту Юлії Кузьменко на рішення Печерського райсуду щодо його арешту у справі Павла Шеремета, залишивши її під вартою до 8 лютого 2020 року.

 

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

 

Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».

 

Також у справі як підозрювані, окрім Кузьменко та Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

13 грудня  Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Дугарь. Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого.

92