Справа Шеремета. У США вимагають неупередженого розслідування

20 Липня 2020, 10:51

США вимагають ретельного, неупередженого та достовірного розслідування у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це йдеться у заяві Посольства США в Україні. 

 

"У четверту річницю вбивства Павла Шеремета ми долучаємось до українців, які продовжують вимагати ретельного, неупередженого та достовірного розслідування, яке забезпечить правосуддя для тих, хто замовив і здійснив це вбивство", – йдеться у заяві дипвідомства. 

 

Там додають, що шанують роль Шеремета та інших незалежних журналістів у "відважному повідомленні правди та сприянні відкритому обміну інформацією та ідеями". 

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія "Ріффмастера" Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій "Тихо прийшов, тихо пішов". Також у справі фігурують Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.