Справа Шеремета. Суд обрав присяжних

4 Вересня 2020, 14:18

У п’ятницю, 4 вересня, у суді відібрали присяжних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це повідомив журналіст Тижня Станіслав Козлюк у Facebook.

 

Зазначається, що в подальшому буде авторозподіл: система визначить основних і запасних присяжних. Авторозподіл триватиме до 28 вересня – дати наступного засідання. Воно призначене на 15:00.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі фігурують лікарка Юлія Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.