Справа Шеремета. Прокурор у суді оголосив обвинувальний акт

28 Вересня 2020, 18:08

Представник обвинувачення у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета у понеділок, 28 вересня, під час засідання у Шевченківському райсуді Києва оголосив обвинувальний акт. 

 

В обвинувальному акті йдеться про те, що слідство досі не встановило замовників та організаторів вбивства журналіста. Утім, на думку обвинувачення, виконавцями є Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко та Яна Дугарь. Обвинувачені у вбивстві Шеремета своєї вини не визнають.

 

Наразі суд розглядає питання щодо зміни запобіжного заходу Антоненку за клопотанням, яке раніше подав його адвокат Дмитро Круговий.

 

При цьому суд відмовився дозволити Антоненку сидіти поруч із його захисниками.

 

Відповідно до клопотання, Антоненку просять змінити запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов’язання.

 

Як повідомлялося, Шевченківський райсуд Києва відмовився відводити одного з основних присяжних у справі вбивства Павла Шеремета – Юрія Михайленка. Раніше присяжні у справі Шеремета склали присягу.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі фігурують лікарка Юлія Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.