Справа Шеремета. Апеляційний суд лишив Антоненка під вартою

Акценти
10 Січня 2020, 14:05

У п’ятницю, 10 січня, Апеляційний суд лишив підозрюваного у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія «Ріффмайстра» Антоненка під вартою. Про це повідомив кореспондент Тижня.

 

 

Суд ухвалив лишити апеляційну скаргу захисту без задоволення. Рішення оскарженню не підлягає.

 

Таким чином, Антоненко перебуватиме під вартою до 8 лютого.

 

Адвокати просили скасувати запобіжний захід, оскільки, за їхніми словами, підозра була складена некоректно і прокуратура не навела доказів, що підтверджують ризики втечі Антоненка чи спроби знищення доказів тощо.

 

Крім того, адвокати просили якщо не скасувати, то змінити запобіжний захід на такий, що не пов’язаний з триманням під вартою, тому що Антоненко має родину та роботу.

 

Як повідомляється, в суд прийшли близько десятка людей, готових узяти Антоненка на поруки, серед них – зокрема, колишні народні депутати, командири Антоненка.

 

Зауважимо: Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».

 

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). 

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

  

Також у справі як підозрювані фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки, волонтерка Юлія Кузьменко.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

13 грудня  Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Дугарь. Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого.

 

19 грудня п’ята кадрова комісія ухвалила рішення про неуспішне проходження атестації за результатами співбесіди через невідповідність вимогам професійної етики та доброчесності. За даними ЗМІ, мова йде про Олександра Лукашенка, який підписував підозри у справі. 20 грудня Генпрокуратура оновила групу прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у провадженні щодо Шеремета.

98