Справа Рубана. У СБУ повідомили про найбільший рівень терористичної загрози за часів незалежності

9 Березня 2018, 14:21

Президент Петро Порошенко в п'ятницю, 9 березня, провів зустріч з главою Служб безпеки України Василем Грицаком щодо затримання керівника Центру визволення полонених "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана. Про це йдеться в повідомленні глави держави на сторінці в Facebook.

 

Так, Грицак повідомив, що СБУ документувала злочинну діяльність групи протягом тривалого часу, завдяки чому вдалося встановити дуже багато деталей підготовки цього злочину.

 

"Хочу повідомити, що рівень терористичної загрози для українців ми вважаємо був найбільший за часів незалежності нашої держави", – наголосив Грицак.

 

За словами Порошенка, розслідування провадження щодо Рубана буде під особистим контролем керівника СБУ.

 

"Завдяки вжитими Службою заходами вдалося попередити масштабні терористичні акти, які мали бути вчинені найближчим часом у місті Києві та в інших містах України. Вдячний офіцерам-оперативникам за блискуче виконання операції", – додав він.

 

Водночас президент назвав затримання колишнього переговорника "блискавичною операцією". Крім того, він анонсував надання суспільству "абсолютно неспростовних" доказів підготовки масштабних терористичних актів в Україні

 

 

Нагадаємо, 8 березня у зоні АТО, на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорськ", правоохоронці затримали лідера Центру визволення полонених "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана під час спроби потрапити на територію України з тимчасово окупованої Донецької області. Правоохоронці вже повідомили йому про підозру за фактом порушення ч.1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч.1 ст.14 (готування до злочину) та ч.3 ст.258 (терористичний акт) ККУ.

 

Суд в провадження щодо обрання запобіжного заходу Володимиру Рубану пішов до нарадчої кімнати. Сторона обвинувачення вимагає для підозрюваного арешт без можливості внесення застави.