Справа Пукача. Теличенко відреагувала на перерахунок терміну ув’язнення

10 Січня 2018, 22:29

Не можна допустити пом’якшення покарання для екс-генерала МВС Олексія Пукача, який засуджений до довічного позбавлення волі. Про це заявила правозахисниця, яка представляла в суді інтереси Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, коментуючи інформацію про перерахунок терміну ув’язнення для Пукача.

«Олексій Пукач, якого суд визнав організатором та виконавцем убивства журналіста Георгія Гонгадзе, повинен відбувати довічне позбавлення волі. Те, що йому перерахували відбутий термін ув’язнення за «законом Савченко», законно і не є приводом дивуватися. Але це ще одне свідчення того, що неприпустимо пом’якшити покарання Пукачу, який зараз засуджений до довічного позбавлення волі, а саме такого пом’якшення він просить у касаційного суду», – зазначила юристка в Facebook.

Вона також зазначила, що в разі якщо новостворений ВСУ задовольнить касаційну скаргу Пукача і зм’якшить йому покарання до 15 років, то Пукач вийде на волю прямо з зали суду.

«Але поведінка засудженого Пукача і в судових засіданнях, і поза судовими засіданнями при спілкуванні з журналістами, свідчить про те, що він не перестав бути небезпечним для суспільства. Пукач так і не визнав уповні свою вину. Так і не покаявся. Він далі виправдовує свої дії, вигадуючи різноманітні нісенітниці. Отже чекаємо призначення судового розгляду в новоствореному ВСУ», – підсумувала Теличенко.

Як повідомлялося, 10 січня стало відомо, що суд перерахував за "законом Савченко" строк вироку для колишнього начальника головного управління кримінального розшуку Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Таким чином вважається, що засуджений відбув уже більше 14 років тюремного ув'язнення.