Справа прикордонника Колмогорова. Звинувачення можуть перекваліфікувати за іншою статтею

8 Листопада 2017, 18:31

Під час повторного судового розгляду справи прикордонника Сергія Колмогорова, звинуваченого у вбивстві жінки під час стрілянини по авто на блокпосту, його дії можуть перекваліфікувати за іншою статтею. Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко.

"У справі була низка проблем, допущених попереднім захистом у першій і другій інстанції. Можу підтримати рішення суду, який спрямував це кримінальне провадження на повторний розгляд. Сподіваюся, захист зможе оголосити всі тези, які можуть призвести до перекваліфікації статті, по якій звинувачують Колмогорова. В такому разі йтиметься про іншу міру відповідальності. Це буде дуже важливо для інших військовослужбовців", – сказав Луценко.

Він наголосив, що вважає цю справу прецедентною в умовах війни з Росією.

"Справа Колмогорова є надзвичайно важливою, вважаю її прецедентною. Вона показує важкість умов, коли дії військових оцінюють цивільні суди. Нажаль, не можу сказати, що дії Колмогорова були на 100% законними. Те, що не було зроблено попереджувального пострілу, обов'язкового по всіх чинних законодавчих документах, у тому числі наказу, на якій він посилається, є ключовою проблемою. Я особисто розумію, як важливо крім законності пам'ятати про справедливість. На жаль, і вбита жінка і прикордонник Колмогоров є жертвами неоголошеної Путіним війни", – підсумував генпрокурор.

Читайте також: У Маріупольському райсуді заявили, що прикордонник Колмогоров чинив тиск на свідка

Як повідомлялося, 6 листопада Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалив рішення відправити справу Колмогорова на повторний розгляд у суді першої інстанції. Суд також постановив звільнити Колмогорова з-під варти.

Нагадаємо, як повідомили в ДПСУ, старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров, який неодноразово виконував бойові завдання у зоні проведення АТО, 9 вересня 2014 року чергував на блокпосту в районі Маріуполя. Під час несення служби військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали, а потім попрямував у бік блокпосту. На вимогу зупинитися для перевірки документів водій лише натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив. Попереджувальні постріли не зупинили порушника, швидкість транспортного засобу лише збільшилась. Після цього був відкритий вогонь на ураження. Пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Згодом після кількох допитів він виїхав до Росії.

Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ять осіб. Але цивільний суд Маріуполя засудив лише прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок у силі.