Справа про збитий Іл-76. Родичі загиблих військових подали в суд через фільм про катастрофу

26 Вересня 2017, 21:21

Захист родичів загиблих в Іл-76 українських військовослужбовців звернувся з позовною заявою до суду через телевізійний фільм про цю катастрофу «Борт 76777: хто відповість за теракт?». Про це повідомив захисник родичів загиблих в катастрофі Іл-76 українських військовослужбовців, адвокат Віталій Погосян.

На думку родичів загиблих в Іл-76, у фільмі, продемонстрованому на телеканалі «Україна», інформація про катастрофу подана необ’єктивно, «генерал – майор Віктор Назаров виправдовується, а винним роблять екіпаж літака». Вихід в ефір такого фільму напередодні судового розгляду апеляції генерал-майора Віктора Назарова вони називають «тиском на суд».

За словами адвоката Віталія Погосяна, позовну заяву на спростування недостовірної інформації та захист честі та гідності 26 вересня подано до Святошинського райсуду Києва від імені родичів загиблих. Відповідачем визначено телеканал «Україна», адже, як зазначив адвокат, у титрах фільму не було вказано його виробників.

За словами адвоката, цей же фільм був оприлюднений на сторінках в соцмережах Генерального штабу ЗСУ та обласних військкоматів України.

«Хто проводив це «розслідування» та хто автор цього фільму в титрах не зазначено», – вважає адвокат.

Як повідомлялося, 26 вересня Апеляційний суд Дніпропетровської області розпочав розгляд апеляційної скарги генерал – майора Віктора Назарова на рішення суду першої інстанції у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку Іл – 76, збитому 2014 року озброєними сепаратистами в аеропорту Луганська.

27 березня 2017 року Назарова визнали винним в загибелі українських військових і засудили до 7 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 14 червня 2014 року бойовики в Луганську збили літак Іл-76, який заходив на посадку. В результаті трагедії загинули 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців. Прокуратура розцінила дії бойовиків як теракт.