Справа про серію терактів під час Євро-2016: глава СБУ розповів нові подробиці

8 Червня 2016, 17:31

Підозрюваного в організації терактів під час Євро-2016 затримали в Україні 21 травня, однак долучитися до розслідування справи щодо свого громадянина Франція вирішила тільки напередодні, 7 червня. Про це в інтерв'ю ЛІГА.net розповів глава СБУ Василь Грицак.

Глава відомства повідомив, що підозрюваний володіє навичками поводження зі зброєю та вибухівкою.

«Підозрюваному гроші на закупівлю вибухівки та зброї передавали інші громадяни Франції, які спеціально для цього приїжджали в Україну», – сказав Грицак.

Глава СБУ, коментуючи інформацію французької сторони про те, що Україна поки не передала французам документи по цій справі, повідомив, що «головний підозрюваний був затриманий ще 21 травня».

«На жаль, тільки вчора ввечері до нас звернулася французька сторона, щоб долучитися до справи. Ми бачили ці коментарі з Франції, що ми чогось не передавали, однак я підкреслю, що існує процедура, а офіційно документи від французької сторони були отримані тільки вчора ввечері. Не хочу, щоб це сприймалося як критика на адресу наших французьких колег. Ми в цілому з ними продуктивно співпрацюємо, однак, з іншого боку, якби мова йшла про аналогічний випадок за участю українського громадянина в якійсь із країн ЄС, наш співробітник з необхідним пакетом документів був би відправлений у цю країну найближчим рейсом», – сказав Грицак.

Як повідомлялося, 6 червня під час прес-конференції Василь Грицак  заявив, що СБУ запобігла 15 терактам у Франції під час чемпіонату Євро-2016.

Також згодом стало відомо, що Франція підтвердила затримання в Україні свого громадянина. однак згодом з'явилася інформація, що прокуратура Франції поставила під сумнів заяву СБУ про попередження терактів під час Євро-2016.