Справа про розстріли на Інститутській. Потерпілі заявили про упередженість судді та вимагають її заміни

27 Грудня 2019, 19:59

Адвокат потерпілих Олена Сторожук у п'ятницю, 27 грудня, заявила відвід головуючій судді Маргариті Васильєвій у справі про апеляцію на запобіжний захід екс-"беркутівцям", обвинуваченим у розстрілах на Інститутській у 2014 році. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Обгрунтовуючи свою заяву, Сторожук наголосила на упередженості судді та можливому тиску, який на неї здійснюється.

 

За її словами, Васильєва неодноразово порушила права потерпілих, а також допустила числені процесуальні порушення.

 

Кореспондент Тижня зазначив, що заява про відвід пролунала після рішення колегії суддів розглядати справу про запобіжний захід беркутівцям по суті вже сьогодні, хоча представники потерпілих просили додатковий час на ознайомлення з матеріалами апеляційних скарг. 

 

Присутні у залі потерпілі підтримали позицію свого адвоката. Новоприбулі прокурори Куций, Суботін і Шевеленко виступили проти.

 

Наразі колегія видалилась до нарадчої кімнати для рішення по клопотанню про відвід. У засіданні суду знову оголошено перерву.

 

Як повідомлялося, Київський апеляційний суд у п'ятницю, 27 грудня, ухвалив рішення про допуск нових прокурорів у справі про апеляцію на запобіжний захід екс-беркутівцям, обвинуваченим у розстрілах на Інститутській. 

 

Таким чином, суд частково задовольнив прохання генпрокурора Руслана Рябошапки, який вимагав заміни групи. 

 

Нагадаємо, 23 грудня Тристороння контактна група досягла домовленості щодо обміну полоненими між Україною та Росією. 

 

Раніше у ЗМІ поширювалась інформація про те, що "беркутівців" готують до обміну утримуваними особами.

 

Родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

105