Справа про розстріли на Інститутській. Одного з беркутівців випустили з СІЗО

16 Липня 2019, 16:32

У Святошинському суді 16 липня відбулося  засідання «Вбивства людей 20.02.2014 під час Євромайдану», під час якого відпустили під домашній арешт колишнього беркутівця Сергія Тамтуру. Про це повідомив кореспондент Тижня.

 

"Клопотання захисту щодо Тамтури задовольнити частково. Цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю, здати паспорти, заборона спілкуватися з учасниками процесу", – зазначили в суді.

 

Водночас, зачитуючи ухвалу суддя Дячук зазначив, що прокуратурою не доведена можливість скоєння тяжких насильницьких злочинів Тамтурою. 

 

Крім того він додав, що під час судового розгляду прокуратура також не додала вагомих доказів. які можуть свідчити про причетність Тамтури до таких злочинів.

 

До того ж представник потерпілих Євгенія  Закревська, коментуючи кореспонденту Тижня судове рішення зауважила, що "наразі у нацполіції немає достатньої кількості електронних браслетів. Зараз за процедурою на електронний засіб контролю, який має носити обвинувачений потрібно чекати впродовж п'яти днів, оскільки його виписують по спеціальному  замовленню. Так, можуть зрости ризики щодо Тамтури (переховування тощо)".

 

Разом з тим клопотання щодо чотирьох екс-беркутівців Сергія Зінченко, Павла Аброськіна, Олександра Маринченко та Олега Янішевського продовжили до 14 вересня. 

 

Зазначимо, уже четвертий рік Святошинський суд Києва розглядає справу про розстріли на Євромайдані 20 лютого 2014 року.

 

Нагадаємо, що  Генеральна прокуратура України повідомила про підозру колишньому працівнику "Беркут" у Львівській області, який застосував силу до активістів Автомайдану в січні 2014 року.