Справа про розстріли на Інститутській. Частина прокурорів залишили засідання через дії Рябошапки

28 Грудня 2019, 11:28
Апеляційний суд Києва продовжив розгляд справи про запобіжний захід п'ятьом ''беркутівцям'', обвинуваченим у розстрілах людей в Києві у 2014-му. Про це повідомляє спеціальний кореспондент Тижня Андрій Голуб.
 
Суд мав початися о 10:00, але розпочався із затримкою майже на годину. У порівнянні з попереднім днем в суді змогли налагодити відео-зв'язок із колегами в інших містах для забезпечення присутності потерпілих, які не змогли дістатися Києва.
 
Окрім того, у залі присутні двоє нових прокурорів. Генеральний прокурор Руслан Рябошапка додав до призначених учора прокурорів Куцого, Шевеленка та Суботіна четвертого прокурора Мазепіну. 
 
Попередня група прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич визнали втрату повноважень і залишили засідання.
 
''На мою думку новопризначені прокурори не готові до цієї справи, вони не зверталися до нас по документи, вчора їхня позиція в процесі розходилася з нашою… Тому в мене є підозра з приводу того, що сьогодні тут відбуватиметься'' – заявив прокурор Донський при виході з зали суду у відповідь на питання, чи згоден він із тим, що прокурорів змінили для звільнення з-під варти беркутівців і видачі їх Росії для обміну.
 
Нагадаємо, раніше 27 грудня адвокат потерпілих Олена Сторожук заявила відвід головуючій судді Маргариті Васильєвій у справі про апеляцію на запобіжний захід екс-"беркутівцям", обвинуваченим у розстрілах на Інститутській у 2014 році.