Справа про Мальдіви. Екс-прикордоннику повідомили про підозру

8 Липня 2020, 10:56

Екс-прикордоннику оголосили підозру в сприянні незаконному пропуску через державний кордон п'ятого президента Петра Порошенка у січні 2018 року та осіб, що його супроводжували, на Мальдіви. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора в середу, 8 липня.

 

Мова йде про ч. 2 ст. 332 КК України. У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

«Слідством встановлено, що прикордонник у січні 2018 року надав незаконну вказівку підлеглим військовослужбовцям на незаконний пропуск через кордон України, всупереч існуючого порядку, поза пунктом пропуску, Президента України, та осіб, що його супроводжували, на відпочинок на Мальдіви», – йдеться в повідомленні.

 

Слідство також перевіряє причетність цього військовослужбовця та інших осіб з числа керівництва Держприкордонслужби і Управління державної охорони до переправлення через держкордон колишніх високопосадовців без проходження належної процедури паспортного та митного контролю поза межами пункту пропуску.

 

«Встановлюється коло всіх службових осіб, причетних до організації створення та використання неконтрольованого каналу в державному кордоні України. Їхнім діям буде надано належну правову оцінку», – повідомили в ОГП.

 

Нагадаємо, у 2018 році журналісти «Схем» з’ясували, що Порошенко з 1 по 8 січня 2018 року провів різдвяну відпустку на Мальдівах. Він летів на приватному літаку разом із 7 пасажирами. Журналісти припускали, що ці особи не проходили паспортний контроль та подорожували під іншими іменами. Імовірно, президент витратив на відпустку щонайменше 500 тис. доларів.

 

У прес-службі тодішнього президента це заперечили. Повідомлялося, що Порошенко був удома, кілька днів провів в Івано-Франківській області та відвідав з приватною поїздкою Мальдіви. Також Порошенко заявляв, що під час поїздки на Мальдіви перетинав кордон з власним паспортом, з відповідною реєстрацією прикордонників і сам сплачував за переліт і проживання у готелі.