Справа про анексію Криму. ГПУ викликала на допит голову та суддів Конституційного суду РФ

12 Березня 2018, 11:23

Головна військова прокуратура України направила повідомлення про підозру та виклик на допити 18 суддям та голові Конституційного суду Російської Федерації у справі про анексію Криму. Про це у себе на сторінці у Facebook написав генеральний прокурор України Юрій Луценко.

 

"18.03.2014 у м. Москва за участю Президента РФ Путіна В.В. та самопроголошених представників так званої «влади Криму» Аксьонова С.В., Константинова В.А., Чалого О.М. підписано «Договір про прийняття до РФ Республіки Крим і створення у складі РФ нових суб’єктів», який є нікчемним з правової точки зору", – повідомив він.

 

 

За його словами, судді Конституційного Суду Російської Федерації сприяли представникам влади і Збройним Силам РФ у штучній легітимізації окупації частини території України – Автономної республіки Крим і міста Севастополь.

 

"Зазначеними діями судді Конституційного Суду Російської Федерації сприяли представникам влади і Збройних Сил РФ шляхом усунення перешкод у вчиненні ними умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до тяжких наслідків у вигляді окупації частини території України та заподіяння матеріальних збитків нашій державі на суму понад 1 трильйон гривень", – написав генпрокурор.

 

У повідомленні також зазначено, що у разі нез’явлення до Головної військової прокуратури у визначений строк без поважних причин підозрюваних буде оголошено в розшук та скеровано до суду клопотання про надання дозволу на їх затримання з метою доставки в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

 

Нагадаємо, 9 січня Адміністрація президента США Дональда Трампа  оприлюднила перелік 114  російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Володимира Путіна. До списку потрапили представники Адміністрації президента Путіна та Кабінету міністрів Росії. Згодом міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що в "засекреченій частині" "Кремлівської доповіді" ідеться про нові санкції щодо Росії.