Справа по Геноциду

26 Травня 2009, 14:50
Кримінальна справа за фактом вчинення геноциду в Україні 1932-1933 років, порушена Службою безпеки України, має всі шанси дійти до міжнародних судів, де і слід очікувати на її логічне завершення, вважає дослідниця голодоморів Анна Семенюк.
 
В Україні ж, на її думку, цей процес перспективи не має, передає "Німецька хвиля".
 
"Судовий процес буде, але у нашій судовій системі він буде знівельований. У нас немає суддів, які б на це відважилися", – каже Семенюк.

До міжнародних розглядів слід готуватися вже і дуже ретельно, вважає дослідниця. Для цього, в першу чергу, треба скласти атлас жертв Голодомору.

Сам факт порушення СБУ кримінальної справи за фактом вчинення геноциду Семенюк вважає цілком виправданим, хоч і запізнілим.
 
Адже жертвами голодоморів в Україні стали, за різними підрахунками, 10-12 мільйонів людей, додала дослідниця. Нині є мільйон очевидців трагедії, які потерпіли і права яких не поновлено, каже Семенюк.
 
Як відомо, СБУ після розслідування обставин трагедії спільно з Генпрокуратурою та науковими інституціями, керуючись міжнародними конвенціями з прав людини, порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні 1932-1933 років.
 
Слідство з’ясувало, що протиправні дії більшовицького режиму були спрямовані на вбивство голодом українців як національної групи, повідомила СБУ. Вже відібрано свідчення очевидців, розсекречено таємні документи, наукові дослідження тощо.