Справа перекладача Гройсмана. Російському розвіднику повідомили про підозру

26 Травня 2020, 13:40

Росіянину, начальнику оперативного відділу 74-го розвідувального центру Головного управління Генштабу ЗС РФ повідомили про підозру в підбурюванні посадовця українського уряду до держзради. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора у вівторок, 26 травня.

 

«Співробітник розвідувальних органів РФ у 2017 році залучив до конфіденційного співробітництва громадянина України, який на той час обіймав посаду заступника керівника протоколу прем’єр-міністра України (Станіслава Єжова – Ред.), з метою отримання від нього відомостей, розголошення яких могло зашкодити суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України», – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, 20 грудня 2017 року працівники СБУ затримали Станіслава Єжова.

 

Єжов, на посаді заступника керівника протоколу прем’єр-міністра і перекладача з іноземної мови під час зустрічей екс-прем’єра Володимира Гройсмана, з 16 червня по 20 грудня 2017 року пересилав на емейл користувача «Олена Прекрасна» інформацію щодо оборони, економіки та зовнішніх відносин України. Деякі відомості не підлягали оприлюдненню і стали йому відомі під час роботи в уряді.

 

Єжов начебто діяв за попередньою змовою з представником Головного управління Генерального штабу ЗС РФ. Таким чином перекладач надавав допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, сприяючи роботі іноземних розвідок та вербуванню кандидатів серед працівників уряду.

 

22 серпня 2019 року Єжов визнав вину у держзраді. Йому узгодили покарання у вигляді 3 років 28 днів позбавлення волі без конфіскації майна, але, за законом Савченко, він повністю відбув цей термін у СІЗО.

 

В рамках обміну у вересні 2019 року Єжов був переданий до Росії.