«Справа Онищенка»: Суд заарештував Рябошапку й призначив заставу у 100 млн грн

25 Червня 2016, 16:47

Солом'янський районний суд Києва обрав фігуранту "газової справи" Олегу Рябошапці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб із правом внесення застави в розмірі 100 млн грн. Про це повідомили ЗМІ.

Адвокати підозрюваного вже заявили про намір подати апеляцію на це рішення.

Також у ці хвилини суд обирає запобіжний захід іншому фігуранту "газової справи" – Валерію Постному.

Як відомо, 22 червня Постного та Рябошапку затримали на виході із Лук’янівського слідчого ізолятора одразу після звільнення під заставу, визначену Солом’янським судом раніше як альтернативу при обранні запобіжного заходу. Перед цим Постного та Рябошапку заарештували та взяли під варту 18 червня за рішенням Солом’янського районного суду з альтернативою застави 1 млн грн та 1,5 млн грн відповідно. Для порівняння – сума застав, призначених іншим вісьмом затриманим учасникам «газової схеми» становить від 50 млн грн до 200 млн грн.

Нагадаємо, що за попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства, а 1,3 млрд грн – несплачена сума ренти за користування надрами.

16 червня керівник САП Назар Холодницький також зареєстрував у Верховній Раді погоджене із Генеральним прокурором України подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка як одного з організаторів розкрадання державного газу. Зазначимо також, що Онищенко 21 червня прибув до Національного антикорупційного бюро для з'ясування свого статусу.