Справа Онищенка. Суд частково задовольнив скаргу адвоката нардепа

5 Грудня 2017, 15:49

У вівторок, 5 грудня, Солом'янський районний суд Києва ухвалив рішення про часткове задоволення скарги захисника депутата Верховної Ради Олександра Онищенка щодо запиту на його екстрадицію з Іспанії. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

За словами прокурора Андрія Перова, суддя визнала незаконними дії детектива Національного антикорупційного бюро, пов'язані з підготовкою клопотання, але саме клопотання не скасувала.

Прокурор запевнив, що для екстрадиції в Іспанії це не матиме жодних наслідків, тим більше, що питання вже почали розглядати.

За інформацією, адвокат Онищенка Олег Іщенко звернувся до суду з клопотанням визнати незаконним запит НАБУ до Іспанії про екстрадицію й скасувати його.

Як повідомлялося, 1 грудня суд в Іспанії почав процедуру екстрадиції щодо депутата Верховної Ради Олександра Онищенка, якого Україна звинувачує в розкрадання державного газу. Раніше Олександр Онищенко повідомив, що іспанський суд ухвалив рішення не видавати його Україні.

Нагадаємо, детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» у грудні 2015 року. За версією слідства,  в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ «Укргазвидобування» спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 8 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали одного з ймовірних учасників злочинної організації з розкрадання природного газу, видобутого в рамках договорів про спільну діяльність з ВАТ «Укргазвидобування».