Справа нацгвардійця Марківа. У Києві біля посольства Італії влаштували акцію протесту добровольці батальйону Кульчицького

14 Березня 2018, 13:09

Близько 50 представників та добровольців батальйону  Кульчицького 14 березня прийшли під будівлю посольства Італії в Києві, вимагаючи справедливого суду для Віталія Марківа. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Вони заявили, що під час попередньої акції в Італії їх не почули, тому вони планують регулярно приходити до будівлі посольства.

 

 

 

Серед вимог озвучених військовими: справедливий суд для Марківа та зміна запобіжного заходу. Оскільки, як наголосили в батальйоні Кульчицького, Марків близько 8 місяців утримується в італійській тюрмі.

 

Окрім цього, добровольці заявили, що готові надати докази, які підтверджують невинуватість Віталія Марківа.

 

Зокрема у батальйоні Кульчицького вкотре нагадали, що у 2014 році на горі Карачун у них на озброєнні не було мінометів. Хоча за версією італійського слідства вбили саме з міномета.

 

На завершення акції бійці батальйону повісили навпроти будівлі посольства банер з портретом Марківа, а також прапор батальйону Кульчицького.

 

 

Нагадаємо, у липні 2017 року повідомлялося, в Італії заарештували українського військового Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова  поблизу міста Слов'янськ Донецької області. 

 

Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

В італійській в'язниці Роман Марків перебуває останні 9 місяців. Час від часу на його підтримку у Києві відбуваються акції. Зокрема у середу, 7 березня, відбулася акція підтримки бійця.