Справа нацгвардійця Марківа. Посол Італії назвав строки оприлюднення повного рішення суду

15 Липня 2019, 19:45

Посол Італії в Україні Давіде Ла Челіліа заявив, що повне рішення суду щодо вироку колишньому нацгвардейцу Віталію Маркиву буде оприлюднено протягом 60 днів. Про це йдеться на сайті ВМВ України.

 

За словами дипломата, він не може коментувати рішення суду до офіційної публікації рішення, адже судова влада в країні є незалежною.

 

"Повне рішення суду буде оприлюднено протягом 60 днів. Тоді ми зможемо більш детально його вивчити, зокрема, мотиваційну частину. Для Італії це важлива тема для всіх інститутів і медіа, адже всі хочуть знати правду, і, в першу чергу, її шукають батьки Андреа Рокелле", – зауважив він.

 

Зокрема, він наголосив, що передав всю інформації в Італію.

 

"Я розумію всю тяжкість ситуації і передав всю інформацію в свою країну. А за наших громадян, які незаконно воюють на Донбасі на боці сепаратистів, суд Генуї вже прийняв перші рішення про ув'язнення на різні строки. Італія підтримує територіальну цілісність і незалежність України, підтримує і продовжує санкції проти РФ", – підкреслив посол.

 

Нагадаємо, що Італійський суд 12 липня оголосив вирок нацгвардійцю Віталію Марківу – українця засудили до 24 років ув'язнення.

 

Як повідомлялось, 6 липня 2018 року в Італії  розпочався судовий процес у справі нацгвардійця Марківа.

 

20 березня того самого року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і посол Італії в Україні Давіде ла Чечілія під час зустрічі розглянули можливості розширення співпраці між двома країнами, а також обговорили ситуацію навколо Марківа.

 

 

У липні 2017 року повідомлялося, що в Італії заарештували українського військового Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова  поблизу міста Слов'янськ Донецької області. 

 

Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.