Справа Насірова: Під судом розпочалася акція протесту

5 Березня 2017, 19:53

Під будівлею Шевченківського суду Києва на Вознесенському узвозі, 10б, де тимчасово розташований Солом'янський суд, зібралося близько 200 активістів, які вимагають сьогодні обрати запобіжний захід відстороненому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову. Про це з місця події повідомив кореспондент Тиждень.ua.

На мітингу, зокрема, присутні представники Автомайдану, які заблокували виїзди з території суду, та Національного корпусу. Кількість мітингувальників збільшується. Вони мають на меті не дозволити Роману Насірову залишити будівлю суду, коли спливе термін його утримання під вартою (близько півночі неділі 5 березня).

Пряма трансляція Радіо Свобода

Як відомо, у неділю, 5 березня, відбулося засідання суду для обрання запобіжного заходу Роману Насірову. Суд ухвалив рішення приєднати уточнений висновок Інституту кардіології імені Стражеска щодо стану здоров'я Насірова до матеріалів справи. У висновку йдеться про те, що при стабілізації артеріального тиску пацієнт може продовжувати лікування в амбулаторних умовах, а також що станом на 4 березня він не потребує невідкладної медичної допомоги. Захист оголосив відвід судді на підставі незабезпечення рівних прав у судовому процесі. Суддя Бобровник повідомив, що сьогодні в Солом'янському суді немає судді для розляду, а без цього продовжити засідання неможливо. Термін затримання Романа Насірова спливає увечері в неділю, 5 березня. Суд розгляне клопотання адвокатів про відвід судді у понеділок, 6 березня. 

Нагадаємо, 2 березня детективи НАБУ затримали голову ДФС Романа Насірова й оголосили йому підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем), що спричинило шкоду державі на суму близько 2 млрд грн. Водночас, адвокат повідомив, що детективи оголошували підозру непритомному Насірову, і він буде скаржитися на незаконне затримання. За словами лікарів, у Насірова діагностували інфаркт міокарда, діагноз поки що не підтверджений.

Кабінет міністрів України усунув Насірова від виконання обов'язків глави ДФС на час проведення розслідування.