Справа MH17: Австралія закликала Росію до співпраці в покаранні причетних до катастрофи

16 Липня 2017, 18:31

Австралія закликала Росію до співпраці в питанні судового переслідування осіб, причетних до катастрофи МН17. Про це 16 липня заявила міністр закордонних справ Австралії Джуліа Бішоп, пише Reuters.

Вона припустила, що винних у катастрофі судитимуть заочно.

"Можливо, судовий розгляд проходитиме заочно", – зазначила Бішоп, але не повідомила жодних деталей. 

Також Бішоп закликала Росію виконати резолюцію 2166 Ради безпеки ООН, автором якої виступила Австралія.

Читайте також: В Австралії анонсували рішення про створення трибуналу в справі авіакатастрофи рейсу МН17

"Це заклик до всіх держав співпрацювати, щоб гарантувати, що ті, хто відповідає за вбивство, були притягнуті до відповідальності", – зазначила глава МЗС Австралії.

Як відомо, країни, представники яких входять до Об’єднаної слідчої групи, ухвалили спільне рішення, що кримінальний процес у справі катастрофи рейсу MH17 відбудеться в суді у Нідерландах.

До Об’єднаної слідчої групи входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, України та Нідерландів.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.