Справа “Межигір’я”. Про підозру повідомлено восьми особам

11 Серпня 2019, 11:57

У рамках справи про виведення резиденції "Межигір’я" з державної власності на користь Віктора Януковича повідомлено про підозру восьми особам, зокрема двом екс-президентам. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Справа честі" повідомив начальник 2-го слідчого відділу управління спецрозслідувань ГПУ Андрій Радіонов.

 

"Наразі повідомлено про підозру восьми особам. Є навіть ті, щодо яких вступили вироки у законну силу. Починаючи від посадовців, зокрема, двох президентів та прем’єр-міністра, і до нотаріусів. Наша тактика розслідування — зверху-вниз", — сказав він.

 

За словами Радіонова, за законом Ющенку напряму підпорядковувалось Державне управління справами, ним розглядалися документи, від яких залежала подальша передача резиденції.

 

Зазначимо, на початку серпня Генеральна прокуратура завершила досудове розслідування у справі про незаконне виведення резиденції "Межигір’я" з державної власності. ГПУ підозрює Віктора Ющенка у розтраті майна на загальну суму 540 млн гривень та пособництві Віктору Януковичу у заволодінні резиденцією "Межигір’я". Сам Ющенко відкидає ці звинувачення, а справу називає політичною.

 

Нагадаємо, у травні тендерний комітет Агентства з розшуку та менеджменту активів обрав управителем колишньої резиденції Віктора Януковича "Межигір'я" компанію "Скомпані", яку журналісти пов’язують з помічником проросійського депутата Євгена Мураєва, давнього соратника президента-утікача.