Справа Курченка. Печерський райсуд затягує розгляд клопотання про заочне засудження — ГПУ

22 Лютого 2018, 21:25

Генеральна прокуратура звинувачує суддів Печерського районного суду Києва в саботажі розгляду клопотання про заочне засудження бізнесмена Сергія Курченка й допускає залучення їх до кримінальної відповідальності за ці дії. Про це заявив заступник генпрокурора Євген Єнін.

 

"Ми зіштовхнулися з відвертим саботажем українських судів, тому що перше клопотання про застосування заочної процедури щодо Сергія Курченка було подане прокуратурою рівно рік тому", – зазначив він.

 

За словами заступника генпрокурора, судді Печерського суду через надумані причини постійно переносять засідання й затягують розгляд справи.

 

Читайте також: Суд наклав арешт на корпоративні та інтелектуальні права медіахолдингу Курченка

 

Єнін допускає, що за ці дії судді будуть залучені до кримінальної відповідальності.

 

"Хочу зазначити, що ми зараз дуже уважно аналізуємо дії та процесуальні рішення кожного із зазначених суддів, і не можу виключати, що правоохоронними органами України буде відкрито кримінальне провадження за ст. 256 Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність за сприяння злочинним організаціям", – заявив він.

 

Заступник генпрокурора також зазначив, що ГПУ має намір цього року розпочати заочний процес над Курченком.

 

Нагадаємо, в липні 2017 року Генеральна прокуратура України ініціювала процедуру спеціального досудового розслідування щодо бізнесмена Сергія Курченка.

 

Як відомо, з лютого 2014 року Курченко переховується від правоохоронців за межами України, попри те, що йому було обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

 

Раніше Генеральна прокуратура України направила письмове повідомлення про підозру українському бізнесменові Сергію Курченку, який втік до Росії, за його місцем реєстрації.

 

Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 років, вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.