Справа Кернеса. Суд ухвалив постанову про примусовий привід свідків

2 Квітня 2018, 16:23

Київський районний суд Полтави на черговому засіданні у понеділок, 2 квітня,  у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Бліннікова та Євгена Сміцького не зміг просунутися у розгляді справи, бо жоден зі свідків обвинувачення не з'явився.

 

Зазначається, що суд ухвалив постанову про привід свідків.

 

"Сьогодні прокуратура не забезпечила явку жодного з ще недопитаних свідків обвинувачення. Їх 15 осіб. Тому суд ухвалив постанову про привід цих свідків", – наголосив адвокат Кернеса Олександр Гунченко.

 

Зокрема, наступне засідання у справі призначено на 23 квітня.

 

Нагадаємо, 2 квітня 2015 р. ВССУ оголосив резолютивну частину постанови про перенесення розгляду справи Г.Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

 

Додається, що 26 березня 2015 року Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою Харківського міського голови Кернеса та його охоронців.

 

Так, 4 березня 2015 року слідчі Генеральної прокуратури повідомили меру Харкова Геннадію Кернесу про підозру  у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та оголошено про завершення досудового розслідування.

 

27 лютого 2015 року у  кримінальному провадженні, де фігурує мер Харкова Геннадій Кернес, вручено повідомлення про підозру двом його охоронцям. Кернесу інкримінували катування, це тяжкий злочин, який передбачає покарання від 5 до 10 років ув’язнення, хуліганство, бо він скоїв злочин разом із двома охоронцями, яким вже повідомлено про підозру, незаконне позбавлення волі. 

 

Як повідомлялося, 1 березня 2014 в Харкові під час мітингу сталася кривава сутичка з активістами Євромайдану, які зайняли Харківську ОДА, постраждало понад 100 людей. "Антимайданівці" поставили над входом в будівлю ОДА російський прапор і прапор Харкова, нібито звільнивши ХОДА від євромайданівців. Перед цим на мітингу виступили Геннадій Кернес та Михайло Добкін.