Справа Кернеса. Рада суддів заявила, що втручання в роботу судді є неприпустимим

13 Серпня 2018, 19:11

Рада суддів України повідомила, що вважає неприпустимими заяви посадових осіб про притягнення до кримінальної відповідальності судді за ухвалення судового рішення. Відповідне рішення було ухвалене в понеділок, 13 серпня, на позачерговому засіданні.

 

Зазначимо, що засідання скликали, зокрема, через численні скарги на рішення полтавського суду, який 10 серпня закрив справу Кернеса.

 

"Рада суддів вирішила: наголосити на неприпустимості публічних висловлювань посадових осіб органів державної влади і правоохоронних органів щодо необхідності притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалене рішення до надання правової оцінки судовому рішенню апеляційною інстанцією, а діям судді – Вищою радою правосуддя", – зазначив голова Ради суддів Олег Ткачук.

 

Водночас він наголосив, що незгода із судовим рішенням є підставою для його оскарження в апеляційному або касаційному суді.

 

Як повідомлялося, 13 серпня Рада суддів України збереться на позачергове засідання задля «дотримання рівності перед судом усіх учасників» у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса. 

 

Нагадаємо, 10 серпня Київський районний суд Полтави закрив справу щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса. Пізніше у Генеральній прокуратурі рішення у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса назвали незаконним. 

 

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою Харківського міського голови Кернеса та його охоронців.

 

Так, 4 березня 2015 року слідчі Генеральної прокуратури повідомили меру Харкова Геннадію Кернесу про підозру  у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та оголошено про завершення досудового розслідування.

 

27 лютого 2015 року у  кримінальному провадженні, де фігурує мер Харкова Геннадій Кернес, вручено повідомлення про підозру двом його охоронцям. Кернесу інкримінували катування, це тяжкий злочин, який передбачає покарання від 5 до 10 років ув’язнення, хуліганство, бо він скоїв злочин разом із двома охоронцями, яким вже повідомлено про підозру, незаконне позбавлення волі. 

 

Додамо, 1 березня 2014 в Харкові під час мітингу сталася кривава сутичка з активістами Євромайдану, які зайняли Харківську ОДА, постраждало понад 100 людей. "Антимайданівці" поставили над входом в будівлю ОДА російський прапор і прапор Харкова, нібито звільнивши ХОДА від євромайданівців. Перед цим на мітингу виступили Геннадій Кернес та Михайло Добкін.