Справа Гандзюк. Усі обвинувачені визнали свою провину

4 Червня 2019, 09:45

У справі вбивства громадського активістки та радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк усі обвинувачені визнали свою провину. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

Зокрема, зазначається, що усі п’ятеро обвинувачених у вчиненні замаху на Гандзюк пішли на угоду зі слідством про визнання винуватості. Про це було заявлено у понеділок, 3 червня, під час розгляду справи на засіданні в Покровському райсуді Дніпропетровської області.

 

Як зазначила сторона обвинувачення, підозрюваний в організації нападу на Катерину Гандзюк Сергій Торбін на замовлення осіб, імена яких не називалися, схилив інших обвинувачених до участі в замаху. Це Микита Грабчук, Володимир Васянович, В’ячеслав Вишневський та Віктор Горбунов,

 

"Усі п’ятеро обвинувачених на запитання судді Олени Чорної відповіли, що визнають свою провину й підтверджують свою згоду на укладення угоди зі слідством. Їхні захисники також зазначили, що угоди відповідають чинному законодавству", – йдеться у повідомленні. 

 

Обвинувачення звернулось до суду з проханням засудити обвинувачених до наступних термінів позбавлення волі: Торбіна до 6,5 років, Грабчука – до 6 років, Вишневського та Васяновича – до 4 років, Горбунова – до 3 років.

 

"Суд пішов до нарадчої кімнати для ухвалення вироку. Наступне засідання заплановане на 6 червня", – зазначено в повідомленні.

 

Нагадаємо, 31 липня в Херсоні невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Згодом стало відомо, що Гандзюк перебуває в реанімаційному відділенні лікарні, її стан оцінюють як стабільно важкий. За попередньою інформацією, у неї від опіків постраждали 35% шкіри. Сильно пошкоджене ліве око, а найбільше постраждала шия.

 

3 серпня  Генеральний прокурор України прийняв рішення передати слідство до центрального апарату СБУ.

 

6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного у замаху на вбивство Катерини Гандзюк у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

 

22 серпня четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину. Водночас 22 серпня підозрюваного в кримінального провадженні щодо нападу на Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти, а справу проти нього закрили. Прокуратура Херсонської області встановила, що Новіков перебував неподалік місця злочину, однак злочин не вчиняв, тому проти нього закрили кримінальне провадження.

 

4 листопада померла громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України.