Справа Гандзюк. СБУ отримала справу щодо організатора і виконавців убивства

9 Листопада 2018, 13:26
Служба безпеки України отримала від Національної поліції у Херсонській області кримінальне провадження щодо організатора і виконавців убивства громадської активістки Катерини Гандзюк. Про це повідомив глава СБУ Василь Грицак, передає "Укрінформ".

 

"Ми вже отримали кримінальне провадження (від ГУ Нацполіції у Херсонській області,- Ред.), воно об'єднане з тим провадженням, яке було у нас щодо особи замовника. Активно ведеться робота", – зауважив він.

 

За його словами, працівники СБУ затримають підозрюваного у замовленні вбивства Гандзюк, коли матимуть на це підстави.

 

"Я усвідомлюю відповідальність свою, наших оперативних співробітників і слідчого підрозділу у необхідності якнайшвидшого внесення ясності у суть цих матеріалів і притягнення винних до відповідальності", – наголосив Грицак.

 

Як повідомлялося, депутат Микола Паламарчук звільнив свого помічника Ігоря Павловського після того, як у ЗМІ його назвали людиною, яка передавала гроші ймовірному організатору нападу на Катерину Гандзюк Сергію Торбіну.

 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців знайти і покарати вбивць і замовників нападу на Гандзюк.

 

Громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України. 

 

5 листопада активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла.