У повідомленні зазначається, що цього року були зафіксовані рекордно низькі за останні 48 років показники споживання води. Зокрема, на Великдень у Києві використали лише 670 тис. м³ води. Аналогічні середньодобові обсяги водоспоживання спостерігалися ще у 1964 році.
«У 1991 році споживання води сягнуло своєї рекордної позначки, а потім почало різко знижуватися. Так, загальний обсяг подачі води споживачам в 1991 р. становив – 1 млн. 500 тис. м³ за добу, а за 2011 рік – 868 тис. м³ за добу, що майже на третину менше», – йдеться у повідомленні.
В організації припускають, що така тенденція пов’язана із закриттям великих підприємств, які були найбільшими споживачами води.
У "Водоканалі" наголошують, що при зменшенні водоспоживання необхідно виводити з експлуатації насосні станції, резервуари чистої води – об’єкти, потреба у роботі яких відпадає. Зокрема повідомляєтсья, що у квітні цього року на насосній станції “Смородинка” виведено з експлуатації та законсервовано один із чотирьох резервуарів чистої води.
Водночас, за словами спеціалістів, зменшення об’ємів споживання води може призвести до проблем з водовідведенням: «Раніше великі об'єми стічної води забезпечували швидке проходження нечистот в колекторах, то сьогодні зменшення її кількості не дозволяє належним чином розбавляти відходи, що призводить до їх накопичення і збоїв у системі водовідведення. Крім того, незаповненість перерізу каналізаційних труб, сприяє швидшому проходженню процесів газової корозії, яка руйнує залізобетонні конструкції колекторів», – наголошується у повідомленні.
Нагадаємо, на початку квітня у Великій Британії було введено обмеження на використання питної води.