Спостерігачі зафіксували грубе порушення під час підрахунку голосів в Ужгороді

27 Жовтня 2015, 15:53

На виборчій дільниці №210746 в Ужгороді, де  у понеділок 26 жовтня зникла печатка, виявили протоколи, на яких є підписи керівників ДВК та більшості членів комісії, однак немає інформації про голоси виборців. Про це повідомили спостерігачі ОПОРА.

Серед документів наявний бланк протоколу з іменами кандидатів на посаду міського голови.

«На документі, як видно із фотокопії, є перелік кандидатів на посаду міського голови, але результатів голосування навпроти їх прізвищ не вписано. При цьому на бланку стоїть підпис голови ДВК Василя Савчини, його заступника, а також більшості членів комісії», – йдеться у тексті.

Також зафіксовано листи формату А-4, на яких є підписи членів дільниці, проте самі листки порожні.

«Це може бути ознакою того, що члени ДВК свідомо практикували наперед ставити підписи на документах, які не містили інформації. У факті нанесення підписів на незаповнений бланк протоколу   результатів голосування можуть вбачатися ознаки порушення Закону», – додали у повідомленні ОПОРА.

Також наголосили, що проміжок часу між заповненням протоколів, де внесені результати голосування, є коротким. Наприклад, на фотографіях видно, що протокол із результатами голосування за кандидатів на посаду міського голови заповнений о 03:50, а протокол із результатам голосування за партії – заповнений о 03:58.

Як повідомлялося, Ужгород назвали у числі можливих «гарячих точок» під час другого туру місцевих виборів.