Спостерігачі від СНД та ОБСЄ розійшлися в оцінках виборів у Таджикистані

7 Листопада 2013, 14:59

Так, місія спостерігачів від СНД визнала їх «відкритими і вільними», в той час як їхні колеги з ОБСЄ розкритикували відсутність на виборах альтернативи, пише "Комерсантъ-Україна".

За словами глави місії спостерігачів від СНД Сєргєя Лєбедєва, вибори «були відкритими, прозорими і відповідали загальноприйнятим демократичним нормам». Були виявлені і порушення, але тим не менш, вони не могли вплинути на їх результати.

Його колеги у місії спостерігачів ОБСЄ, навпаки, заявили, що «вибори не пройшли в повній мірі тест на демократію через відсутність справжньої змагальності». Глава спостерігачів від Парламентської асамблеї ОБСЄ і спеціальний координатор короткотермінової місії спостерігачів ОБСЄ Кіммо Кільюнен заявив, що серйозна виборча кампанія і альтернатива, яка заслуговує довіри, на виборах в Таджикистані були відсутні. Також він вказав на велику кількість виявлених у виборчому процесі порушень.

Нагадаємо, 6 листопада у Таджикистані відбулися вибори президента країни. За результатами підрахунку голосів Центрвиборчком країни повідомив, що чинного голову держави, Емомалі Рахмона, вже вчетверте переобрали на посаду.

Позначки: