Спостерігачі підозрюють, що до “каруселей” на виборах в Росії залучили поліцейських

4 Березня 2012, 15:41

Зокрема, співробітників поліції до будівлі підвозили автобусами, а інші групи – підходили до виборчої дільниці пішки, голосували і йшли далі.

«Вони стверджували, що це робота безперервного циклу, у деяких були відкріпні талони. Але деякі намагалися проголосувати за вже використаним талонами. Французькі журналістки простежили за голосуючими. За їх словами, вони виходять з будівлі, щоб пройшло трохи часу, потім знову заходять і знову голосують – за вже використаним відкріпними. Іноді не сходилися паспортні дані і номери відкріпних. Ми зателефонували на «гарячу лінію», – розповів один зі спостерігачів Андрій Райський.

Член виборчої комісії з дорадчим голосом від одного із кандидатів в президенти Міхаїла Прохорова Олена Істоміна розповіла, що деякі з людей у поліцейській формі голосували з половинками відкріпних талонів.

«Це означає, що вони один раз вже проголосували – відкріпний відрізають, і віддають половинку на випадок другого туру. Коли ми обурилися, то вони говорили «ой, нам такі видали». Крім того, виборчим законодавством забороняється масове підвезення виборців до дільниць», – зазначила вона.

Тим часом голова комісії жодним чином не реагує на порушення.

«Ми не тільки склали скаргу до ТВК та попередили штаб нашого кандидата, але і вислали мобільну групу, яка пройшла за цими автобусами. Після Старопіменовського провулку автобуси поїхали до центрального телеграфу. Там теж є виборча дільниця», – зазначила Істоміна.