Спортивний огляд: талановиті атлети, моральна перемога Дерев’янченка і прорив Верняєва

Суспільство
12 Жовтня 2019, 10:10

Надто – боксер-професіонал Сергій Дерев’янченко, який хоча й втратив нагоду здобути омріяний чемпіонський пояс, але заслужив овацію в храмі світового боксу – нью-йоркському Madison Square Garden. 

 

Читайте також: Український спорт: життя в борг

 

Талановиті атлети

У Досі (Катар) завершився чемпіонат світу з легкої атлетики. Збірна України повернулася з цих змагань з двома срібними нагородами, здобутими стрибункою в довжину Мариною Бех-Романчук і висотницею Ярославою Магучих. У медальній таблиці наша команда поділила 21-ше місце зі збірною Естонії. Виграли залік американці – 14 золотих, 11 срібних і 4 бронзових медалі. На другому місці Кенія – 5 золотих, 2 срібних, 4 бронзових нагороди. Третя Ямайка – 3 золота, 5 срібл, 4 бронзи. У Китаю по три медалі всіх достоїнств. Всього нагороди здобували представники 43-х із 209-ти країн учасниць.

Є й інший залік, який демонструє загальну картину розвитку виду спорту в країнах повніше. Мова про очковий рейтинг, у якому сумувалися бали за місця з першого по восьме. Україна з 44-ма очками замкнула першу десятку. Окрім двох других місць, українці посіли два четвертих, три п’ятих, два шостих і одне сьоме місце. Виграли цей залік теж американці – 310 очок. Далі йдуть Кенія, Ямайка, Китай, Ефіопія, Велика Британія, Німеччина, Польща, Канада і Україна.

Також важливо, що середній вік тих українців, які потрапляли у десятки, включно з 36-річною народною депутаткою Ольгою Саладухою і 34-річною скороходкою Христиною Юдкіною не перевищує 25-ти років. При цьому відразу двоє українців. 18-річна Ярослава Магучих, яка встановила юніорський рекорд світу (2,04 м) і її ровесник Михайло Кохан, котрий став п’ятим у метанні молота, номіновані на звання найкращих молодих атлетів Європи у 2019 році.

 

Читайте також: Системність чи збіг

 

Моральний переможець

Український боксер середньої ваги Сергій Дерев’янченко вразив спортивний світ у бою з легендарним казахстанцем Геннадієм Головкіним. У Нью-Йорку, на рингу Madison Square Garden бійці сперечалися за титул чемпіона світу за версією IBF. Головкін вважався відвертим фаворитом двобою, але за винятком першого раунду, в якому він відправив українця в нокдаун, у решті 11-ти він, м’яко кажучи, не домінував. Більше того, на думку боксерських експертів, в середині бою рефері ледь не свідомо врятував казахстанця від нокдауну у ситуації, коли Головкін пропустив удар по печінці і на мить втратив самоконтроль. Не зупини суддя атаку Дерев’янченка, ще не відомо, чим би вона завершилася.

У підсумку за результатами записок усіх трьох арбітрів з мінімальною перевагою переміг Головкін, хоча реакція публіка на Madison Square Garden була красномовною. Казахстанця засвистали, тоді як українцеві подарували овацію. У підсумку Головкіну не залишалося нічого іншого, як сказати у післяматчевому коментарі, що якщо люди цього хочуть, він дасть Дерев’янченку шанс на реванш. Власне, зараз реванш виглядає неминучим, бо більшість авторитетних боксерів, які висловлювалися про цей бій, схильні вважати, що переміг саме Сергій, а 37-річний Геннадій відверто постарів і вже не здатен демонструвати того боксу, який робив його непереможним ще донедавна.

Так чи інакше, бій Головкін – Дерев’янченко мить став претендувати на звання Бою року за версією найавторитетнішого спеціалізованого видання The Ring. Не дивлячись на поразку, Сергій підняв свій авторитет у світі боксу до небувалої висоти.

Читайте також: Футбол. Гра мільйонерів

Нова вершина Верняєва

Найвидатніший в українській історії гімнаст Олег Верняєв підкорив чергову вершину. На чемпіонаті світу, який триває цими днями в німецькому Штутґарті, донеччанин вперше в кар’єрі став призером першості планети в особистому багатоборстві. Більше того, за часи незалежності піднятися на п’єдестал гімнастичного багатоборства не вдавалося жодному українцеві. Той же Верняєв був у найпрестижнішому виді програми срібним призером Олімпійських ігор-2016, але ніколи не відзначався на чемпіонатах світу.

Варто сказати, що до того, у кваліфікації і фіналі командної першості Олег не вражав. Він не потрапив до жодного фіналу в окремих видах, зокрема у вправах на брусах, де він є чинним олімпійським чемпіоном. Це, звісно, сенсація, але пов’язана вона вочевидь із Олеговими проблемами зі здоров’ям. 

Так чи інакше, з завданням мінімум неа цей чемпіонат українські гімнасти-чоловіки впоралися. Вони пробилися у фінал командної першості з четвертим результатом і відповідно ґарантували собі участь на Олімпіаді повним складом. Інша річ, що в фіналі українці виступали далеко не ідеально і в підсумку стали лише восьмими.

Окрім Верняєва, у фіналі багатоборства виступав також Петро Пахнюк, котрий посів дев’яте місце. Окрім того, Петро також пробився до фіналу вправ на брусах. Бронзовий олімпійський призер Лондона-2012 Ігор Радівілов натомість своє законне місце у фінальній вісімці в опорному стрибку, який є для нього найсильнішим видом, виборов, але залишився за межею вісімки на іншому ключовому для себе – на кільцях.

Натомість жіноча гімнастична збірна України на чемпіонаті світу відверто провалилася. Наші спортсменки примудрилися не потрапити до фіналу і відповідно втратили шанс здобути олімпійську ліцензію в командній першості і непереконливо виступили в особистому заліку. Єдиною з наших гімнасток оцінити свій виступ більш-менш позитивно може Діана Варинська, котра, пробившись у фінал особистого багатоборства, ґарантувала собі участь на Олімпіаді. Сенсаційна чемпіонка ІІ Європейських ігор Анастасія Бачинська як і Ангеліна Радівілова натомість не спромоглися бодай на один особистий фінал. Щоб Олімпійські ігри не обійшли їх стороною, дівчата ще боротимуться на кількох ліцензійних турнірах наступного року.