Спортивний огляд: непереможна Білодід, сенсація від Проценка й старі знайомі «Шахтаря»

Суспільство
30 Серпня 2019, 14:46

Упродовж минулого тижня в українському спорті трапилося вдосталь знакових, можливо навіть резонансних подій. На слуху здебільшого був футбол, але найгучніші перемоги України пов’язані не з грою мільйонів.

 

Стопами легенди

 

18-річна киянка Дарина Білодід удруге поспіль стала чемпіонкою світу з дзюдо. Юна українка, яка бореться в найлегшій ваговій категорії до 48 кг, — наймолодша дворазова чемпіонка планети в історії свого виду спорту й перша дворазова чемпіонка світу в історії дзюдо українського. Додає престижу й те, що перемогла Дарина на батьківщині єдиноборства, у японській столиці Токіо. При цьому у фіналі другий рік поспіль Білодід перемагає свою найпринциповішу суперницю — японку Фуну Тонакі.

 

Цікаво, що в Токіо Дарина зустріла кумирку свого дитинства, дворазову олімпійську чемпіонку й семиразову чемпіонку світу Тані Тамуру (Ріоко), яка залишалася практично непереможною в тій-таки найлегшій вазі майже 15 років. «Усі мої великі мрії в дзюдо починалися від цієї видатної дзюдоїстки. Коли була дитиною, дивилася відео її сутичок, її тренування щодня і плакала, бо для мене вона велика легенда, я дуже хотіла бути такою, як вона», — підписала Білодід спільну світлину з Тамурою в себе у соцмережах.

 

Читайте також: Цивілізаційний прорив в українському спорті

 

Нині у свої 18 Білодід уже дворазова чемпіонка світу та Європи серед дорослих. У її колекції наразі бракує тільки олімпійського золота, здобути яке Дарина збирається вже через рік, коли літні Ігри-2020 відбудуться в тому ж таки Токіо.

 

Сенсація на висоті

 

31-річний стрибун у висоту Андрій Проценко з Херсона став третім в історії українцем, якому вдалося перемогти на легкоатлетичній «Діамантовій лізі». Андрій тріумфував на фінальному у 2019 році етапі в швейцарському Цюріху. Наш стрибун переміг із результатом 2,32 м, і цей показник є для нього другим на відкритих стадіонах. Вище Проценко стрибав лише двічі: коли здобував срібло чемпіонату Європи-2014 теж у Цюриху та коли залишився четвертим на Олімпіаді-2016 у Ріо-де-Жанейро. А якщо казати про закриті майданчики, то в залі Андрій здобув бронзу чемпіонату світу-2014 із результатом 2,36 м.

 

Спортсмен, який пережив чимало спадів, за місяць до чемпіонату світу в катарській Досі набрав дивовижну форму, яка відкриває перед Проценком непогані перспективи в майбутньому. За словами Андрія, теперішнім виступом у Цюриху він залишився б задоволений повноцінно, якби вдалося взяти ще й висоту 2,34 м, яка є олімпійським нормативом. Проте для результату, який гарантуватиме потрапляння на Ігри, українець має ще майже рік часу. А наразі Проценко може насолоджуватися миттю тріумфу. В історії української легкої атлетики він лише третій спортсмен, який перемагав на «Діамантовій лізі». До Андрія це вдавалося Ользі Саладусі у 2011 році в потрійному стрибку та іншому стрибунові у висоту Богдану Бондаренку у 2013-му.

 

Поточні реалії

 

А ось футбольна «Зоря» з Луганська в раунді плей-оф кваліфікації Ліги Європи на диво не спромоглася. У протистоянні з барселонським «Еспаньйолом» команда Віктора Скрипника мала цілком достойний вигляд, але загальний клас суперників нині помітно вищий. У виїзному поєдинку луганці, піймавши суперників на контратаці, навіть виграли перший тайм, однак у другому потрапили під такий інтенсивний наступальний шквал, що встояти шансів не мали. Особливо це стосується кінцівки зустрічі, коли за рахунку 1:1 іспанці спершу заробили, але не реалізували пенальті, а потім усе ж таки вразили ворота Микити Шевченка двічі. І все це протягом 6 хв.

 

Читайте також: Крах великих клубів

 

Зустріч у Запоріжжі, де «Зоря» приймає суперників, «Еспаньйол» провів з урахуванням результату першого поєдинку й відповідно не поспішав бігти стрімголов у наступ. Іспанці двічі виходили вперед, але двічі припускалися помилок в обороні, що використовували атакувальні виконавці «Зорі». У підсумку задоволеними того вечора залишилися більшість дотичних до поєдинку осіб: уболівальники, які вщент заповнили «Славутич-Арену», та футболісти обох команд. Одні довели протистояння до перемоги, а інші переконалися, що потенціал для того, щоби боротися з такими опонентами, усе ж таки є. Із приходом Віктора Скрипника «Зоря» демонструє зразки доволі симпатичного футболу. Якщо тренерові вдасться навести лад в оборонних побудовах, то до наступного євросезону луганці можуть підійти значно конкурентоздатнішими.

 

Давні знайомі

 

Взагалі ж у груповому турнірі Ліги Європи Україна буде представлена двома командами: київське «Динамо» понизилося в цей турнір, вибувши з Ліги чемпіонів, а «Олександрія» вперше в історії опинилася в основній сітці завдяки тому, що в минулому внутрішньому чемпіонаті виграла бронзу. Єдиний український представник у Лізі чемпіонів, звичний для останніх років, це донецький «Шахтар».

 

У четвер «гірники» отримали суперників за груповим турніром. Жереб був доволі милосердним для донеччан. Окрім чемпіонів Англії «Манчестер Сіті», із якими доля зводить клуб «Шахтар» третій сезон поспіль, команда Луїша Каштру зустрінеться з цілком прохідними опонентами — хорватським «Динамо» із Загреба та італійською «Аталантою». Пікантності ситуації додає той факт, що за англійський та італійський клуби грають двоє вихованців «Шахтаря», а нині лідери збірної України Олександр Зінченко та Руслан Малиновський. А ось хорвати привертають увагу з іншої причини. Річ у тім, що Bad Blue Boys, угруповання ультрасів загребського «Динамо», на гребені російсько-української війни має тісні контакти з фанатами київських одноклубників, які є ворожими до «Шахтаря». Інакше кажучи, навколо зустрічі донеччан і загребців може виникнути не лише спортивний ажіотаж.