Юна рекордсменка
Де в України проблем немає, так то в жіночих легкоатлетичних стрибках у висоту. Як відомо, 21-річна Юлія Левченко вже є срібною призеркою чемпіонату світу, вона долала планку на гросмейстерській двометровій висоті. Крім Юлії, до фінальної вісімки на недавньому чемпіонаті Європи пробилися ще дві українки — Катерина Табашник та Ірина Геращенко. І то за умови, що континентальну першість пропускала ще одна стрибунка світового рівня — чемпіонка Європи серед юнаків Ярослава Магучих.
Свій клас юна спортсменка довела трохи згодом, під час першого етапу “Діамантової ліги” в катарській столиці Досі. Ярослава стала переможницею з результатом 1,96 метра і вписала при цьому своє ім’я в історію, як наймолождша переможниця цих змагань за всю їх історію. На момент старту Магучих виповнилося всього 17 років і 226 днів. Крім перемоги, українка вже виконала норматив, достатній для участі на Олімпійських іграх-2020 у Токіо.
“Це неймовірно, бо ще недавно я мріяла просто про те, що колись стартую в “Діамантовій лізі”, а тут відразу зуміла перемогти”, – сказала Ярослава невдовзі після цієї перемоги.
Читайте також: Спортивний огляд: надія на Євро-2020, натуралізація Мораєша і завершення сезону біатлону
На шляху до Мексики
В Таллінні завершився чемпіонат світу з хокею в дивізіоні 1В, третьому за силою ешелоні найшвидшої гри в світі. На цей раз збірна України їхала В Естонію без найменших ілюзій на те, що серед шести команд можна посісти перше місце і підвищитися в класі. І то не була скромність, а реальне розуміння свого місця в світовій хокейній ієрархії.
Дива не сталося: наша команда боролася за виживання і в підсумку, здобувши одну перемогу при чотирьох поразках, уникнула вильоту в четвертий дивізіон, до команд рівня Мексики, де немає ні криги, ні морозів. Також одну перемогу і чотири поразки мали й голландці, які в класі й понизилися. Українській збірній вони поступилися 1:8 в особистій зустрічі. Але ще не гарантія, що матч завершився б нашою перемогою, якби команда Нідерландів грала своїм найсильнішим складом з самого початку турніру. Річ у тім, що представники клубу “Тілбурґ” прибули до Таллінна перед четвертим туром, тоді як з українцями голландці грали у третьому. Оновивши склад, “помаранчеві” швидко отямилися і навіть встигли обіграти японців. Проте їх поїзд вже пішов.
За іронією долі, врятували збірну України від пониження в класі своєю перемогою над Нідерландами румуни, в складі яких грало троє натуралізованих українців — Роман Ємельяненко, Павло Борисенко і Антон Буточнов. Найцікавіше, що вдома ці гравці ніколи не вважалися зірковими. Проте в Румунії вони стали своїми і допомогли команді після тривалої перерви повернутися в дивізіон 1А.
А український хокей продовжує котитися вниз. Більшість гравців, які представляли нашу збірну, ще років десять тому не розглядалися б навіть у статусі кандидатів. Обнадіювало, що новий тренер Андрій Срюбко включив до складу відразу трьох 19-річних гравців, які торік вигравали чемпіонат світу в дивізіоні 1В серед юніорів. Проте Олександр Пересунько і Дмитро Даниленко з’являлися на льоду епізодично, а воротар Артур Оґаджанян міцно сів на лаву після невдалого старту в матчі з поляками. При цьому Пересунько в своєму свіжому інтерв’ю натякнув, що не сприймає сповідуваного нинішнім тренерським штабом простакуватого стилю гри.
Читайте також: Спортивний огляд: Бойовий гопак, жорстокий Ломаченко та ілюзія боротьби з корупцією
Прощання з легендою
Минулого тижня про завершення кар’єри оголосив найвидатніший український стрибун у воду Ілля Кваша. Зі спорту восьмиразовий чемпіон Європи, бронзовий призер Олімпіади-2008, тричі медаліст світових чемпіонатів пішов не через вік. 31-річного спортсмена замучили проблеми зі здоров’ям.
“У мене була складна операція на лівій нирці, – сказав Ілля. – Чим більше я починав навантажуватися, тим більше відчувалася втома. Відновлення давалося важко. Показники спочатку були на нормальному рівні, але чим більше я тренувався, тим гірше почувався. І вже було не до жартів. У залі крутив подвійні, на воді, правда, спадом обмежився. Але потім питання стало ребром. Важко прийняти, що ти планував своє життя так, а воно складається зовсім інакше. Складно далося рішення про закінчення кар'єри, але вважаю, що вчинив правильно. Тому що ризикувати здоров’ям – одне, а ризикувати нормальним життям — зовсім інше”.
Трохи раніше Кваша говорив, що мріє про другу в кар’єрі олімпійську медаль, а тому збирається дотягти до олімпійського Токіо-2020. Однак життя внесло свої корективи. Тепер Ілля збирається взяти участь у новому проекті з розвитку аматорського спорту — запустити програму зі стрибків у воду для тих, хто ніколи раніше ними не займався. Програма розрахована на два місяці, після її закінчення відбудеться фінальні змагання.
Читайте також: Простір "договірняків"
Сюрприз від Катерини
Тим часом, у Мадриді набирає обертів жіночий тенісний турнір найвищої категорії із серії “Прем’єр”. Розпочинався він для українок обнадійливо. Вперше в історії в основній сітці змагань такого рівня брало участь відразу п’ять наших співвітчизниць. Еліна Світоліна, Леся Цуренко і Даяна Ястремська потрапили в основу напряму, а Катерина Козлова і 16-річна Марта Костюк пробилися через кваліфікацію.
Втім, старт змагань виявився приголомшливим: Цуренко програла німкені Анжелік Кербер, Ястремська і Костюк — сестрам Кароліні і Крістіні Плішковим з Чехії, Світоліна — француженці Полін Парментьє. Найдошкульнішою, звісно, стала поразка Еліни, яка перебуває в рейтингу на шостій позиції. А поступилася суперниці з сьомого десятка.
Уникнути участі землячок вдалося лише Катерині Козловій, котра на початку цього року виступала невдало й узагалі випала з першої сотні світового рейтингу. Однак у Мадриді Катерина спершу здолала 42-гу тенісистку світу Чжан Шуай з Китаю, а згодом й узагалі здобула найгучнішу перемогу в кар’єрі. В 1/16 фіналу Козлова перемогла п’ятого номера світового рейтингу Кароліну Плішкову. Завдяки виходові в 1/8 фіналу Катерина підійметься в рейтингу мінімум на 18 позицій і стане 66-ю.