Спорт та нові книжки. Сенцов у листах розповів про свій стан та плани на майбутнє

21 Січня 2019, 16:59

Перший віце-спікер Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Ірина Геращенко повідомляє, що отримала листа від ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова. Про це Геращенко написала у понеділок, 21 січня, у Facebook.

 

Лист датований 17 січня цього року.

 

 

 

«Олег пише, що дуже важливо , що держава нарешті серйозно зайнялася підтримкою українського кіно і книги. Пише, що планує порадувати українців своїми новими книжками, сценаріями і фільмами», – написала Геращенко

 

Також  у листі український політв'язень передає привіт Петру Порошенку та Павлу Клімкіну.  «Судячи з того, як їх лає російський телевізор – вони роблять усе правильно!», – наводить Геращенко слова українця.

 

«Навіть в тюрмі, в інформаційній блокаді, Олег намагається слідкувати за змінами в Україні, особливо в гуманітарній сфері», – підсумувала перша віце-спікер.

 

Водночас, російський правозахисник Микола Щур також повідомив про новий лист від Сенцова, датований 17 січня.

 

«Олег Сенцов надіслав лист від 17 січня. Пише, що у нього все добре: займається спортом, набрав вагу майже таку, яка була на волі, за останній місяць списав три ручки)). На новорічні свята його, на відміну від Саші Кольченка, в ШІЗО НЕ садили», – зазначив він.

 

 

Як повідомляли, український політв’язень Олег Сенцов, який утримується в колонії суворого режиму в Лабитнангі, може користуватися телефоном лише раз на місяць та отримує газети із місячним запізненням. 

 

 Нагадаємо, 21 грудня 2018 року, українського політв'язня Олега Сенцова, засудженого в Росії на 20 років суворого режиму,  виписали з медичної частини колонії в Лабитнангі. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).